HC Moeller Pardubice

Stránky věnované extraligovému klubu HC MOELLER PARDUBICE

Peter Pucher - operace

Peter Pucher z Pardubic se snaží protlačit puk za záda brankáře Jaroslava Hübla z Litvínova.

Peter Pucher z Pardubic se snaží protlačit puk za záda brankáře Jaroslava Hübla z Litvínova .

Pardubický Pucher jde na operaci kolena, sezona pro něj skončila

Hokejisté Pardubic se ve zbytku sezóny budou muset obejít bez pomoci slovenského útočníka Petera Puchera. Třiatřicetiletého hráče čeká v pátek operace kolena. Oficiálnímu klubovému webu to řekl generální manažer Moelleru Zbyněk Kusý.

18. 2. 2008 16:14 PARDUBICE

O Pucherově operaci se rozhodlo po nedělním zápase v Ústí nad Labem. "Jeho zdravotní problémy ukázaly, že komplikovanější operace kolene je nevyhnutelná. Hned v pátek se jí podrobí. Až poté bude známa doba, jak dlouho bude chybět," řekl Kusý na adresu čtvrtého nejproduktivnějšího hráče týmu.

Pucher nasbíral v dosavadním průběhu sezóny 20 kanadských bodů za šest branek a 14 asistencí. "Operaci jsme s hráčem samozřejmě probírali a oba jsme po vzájemné konzultaci došli k názoru, že je daleko lepší k tomuto řešení přistoupit ihned a zkrátit tak dobu rekonvalescence, než riskovat jeho pokračování v tomto soutěžním ročníku," dodal Kusý.

Pardubice navíc nepostoupily do play off a čeká je pouze boj ve skupině o udržení. Ten však Východočechům nehrozí, neboť od posledního Ústí nad Labem je kolo před koncem základní části dělí propastných 32 bodů.