HC Moeller Pardubice

Stránky věnované extraligovému klubu HC MOELLER PARDUBICE

Jana Lašáka čeká operace

Brankář Lašák bude po operaci kolena šest týdnů mimo hru

Hokejisté Pardubic se budou muset asi šest týdnů obejít bez své brankářské jedničky Jána Lašáka. Potíže s kolenem osmadvacetileté slovenské opory Moelleru totiž vyřeší operace, aby Lašák neriskoval vážnější potíže v průběhu sezóny. Uvedly to oficiální internetové stránky klubu.

9. 8. 2007 20:59 PARDUBICE

"První potíže měl zhruba před dvěma týdny při zatížení na tréninku. Po jeho kompletním vyšetření a konzultaci s odborníky a lékaři jsme se to rozhodli řešit radikálně dle jeho uvážení a pocitů," řekl serveru generální manažer Pardubic Zbyněk Kusý.

"Myslíme si, že by s tím Jánko mohl odchytat celou sezonu, ale nechceme se dostávat do rizika, že by se situace měla nebo mohla zhoršovat během sezony, protože vývoj se nedá očekávat." Mistra světa z Göteborgu z roku 2002, který předloni pomohl Pardubicím k titulu a letos s týmem došel až do finále, chtějí mít Východočeši v důležité části sezóny stoprocentně připraveného.

"Rozhodli jsme se k radikálnímu řešení. Jánko by měl rehabilitovat dalších dvacet dní až jeden měsíc, aby se do plného tréninkového procesu vrátil během šesti neděl," prohlásil Kusý. "S ohledem na soupeře a na osobní informace hráče o zdraví nebudeme po dohodě specifikovat rozsah jeho obtíží," dodal pardubický generální manažer.

Brankář Ján Lašák má problémy s kolenem, půjde na operaci

(HoH), 9.8.2007
Zdravotní obtíže vyřadily dočasně ze hry gólmana HC Moeller Pardubice Jána Lašáka. Netrénuje, nehraje přípravné zápasy. Důvodem jsou totiž jeho obtíže s kolenem. „První potíže měl zhruba před dvěma týdny při zatížení na tréninku. Po jeho kompletním vyšetření a konzultaci s odborníky a lékaři jsme se rozhodli řešit radikálně dle jeho uvážení a pocitů,“ informuje generální manažer pardubického hokejového klubu Zbyněk Kusý. Pardubická opora v brance se ještě dnes nebo zítra podrobí chiropraktickému zákroku, který mu tyto problémy doživotně vyřeší.

„Myslíme si, že by s tím Jánko mohl odchytat celou sezonu, ale nechceme se dostávat do rizika, že by se situace měla nebo mohla zhoršovat během sezony, protože vývoj se nedá očekávat,“ pokračuje Zbyněk Kusý.

Tento problém, který u Jána Lašáka vznikl, bude vyřešen doživotně. „Rozhodli jsme se k radikálnímu řešení. Jánko by měl rehabilitovat dalších dvacet dní až jeden měsíc, aby se do plného tréninkového procesu vrátil během šesti neděl,“ konstatuje pardubický manažer.

„Udělali jsme to především z důvodu, že jsme se chtěli vyhnout jakýmkoliv zdravotním obtížím v jeho případě během sezony. Nebudeme ale specifikovat s ohledem na soupeře, navíc se jedná o osobní informace zdraví hráče. Proto nebudeme po dohodě s hráčem a lékařem specifikovat rozsah jeho obtíží,“ dodává Zbyněk Kusý s tím, že klub stáhl z hostování Martina Růžičku z Mladé Boleslavi.

Ján Lašák naposledy chytal soutěžní zápas před čtyřmi měsíci ve finále proti HC Sparta Praha. Nyní si musí slovenská opora v pardubické brance na chvíli od hokeje odpočinout.