HC Moeller Pardubice

Stránky věnované extraligovému klubu HC MOELLER PARDUBICE

Čez arena

Logo ČEZ Areny Pardubice

ČEZ Arena Pardubice

Adresa

ČEZ Arena Pardubice
Sukovo nábřeží 1735
Pardubice
530 02

Celkový pohled na ČEZ Arenu Pardubice

» Informace o dostavbě ČEZ Areny

Základní informace

ČEZ Arena Pardubice je multifunkční halou, kterou je možno využít vedle hokeje i pro další sporty a celou řadu větších kulturních a společenských akcí, jako jsou koncerty a různé druhy mítinků. Hlavním uživatelem je hokejový klub, hlavní náplní je především lední hokej. Ledová plocha je v ČEZ Areně v provozu 10 měsíců v roce (v malé hale 8 měsíců). Zastřešení druhé ledové plochy předcházelo rekonstrukci hlavní haly. Obě haly jsou propojeny a tvoří jeden celek. Kapacita haly je pro hokejová utkání 9300 diváků, zachován zůstal sektor na stání na Jižní tribuně.

Jak se dostanete do ČEZ Areny?

Spojení od vlakového i autobusového nádraží je trolejbusovými linkami 3, 33 nebo autousovými 10, 16, 17, 23 na zastávku Zimní stadion.

Historie ČEZ Areny Pardubice

Umělá ledová plocha byla v Pardubicích instalována v roce 1947, na konci 50. let byla zastřešena. Vlastníkem stadionu bylo od roku 1998 Město Pardubice. Původní kapacita 11 500 míst se po redukci míst k stání snížila na 9000 míst. Svoji kapacitou tento stadion patří mezi největší a nejmodernější v republice.

V roce 2001 prošel zimní stadion rozsáhlou rekonstrukcí, kterou provedla firma Metrostav Praha. Celkové náklady přesáhly 300 milionů korun. Ze zimního stadionu se později stala ČEZ Arena, která je majetkem Městského rozvojového fondu Pardubice. Kapacita stadionu byla po rekonstrukci zvýšena na 9300 míst. Po skončení sezony 2006/2007 dojde k navýšení kapacity stadionu další dostavbou. Veškeré informace naleznete v tomto článku.

Současnost

ČEZ Arena PardubiceHala je vybavena na úrovni nejlepších hal Evropy. Sedadla v dolních sektorech jsou polstrovaná, na balkonech plastová. U stropu ČEZ Areny visí moderní jumbotron se čtyřmi velkoplošnými obrazovkami a ukazateli skóre, na chodbách, schodištích jsou umístěny televizní obrazovky, takže diváci neztrácí přehled na ledě ani při návštěvě bufetu. To vše umožňuje vnitřní televizní okruh jímž je hala vybavena a vysílání ICE–TV. Samozřejmostí jsou VIP sektory, na severní straně se nachází Bully Bar a Hockey Restaurant Hattrick, z něhož je výborný výhled na ledovou plochu. Na východní tribuně je až pod střechou umístěno PRESS centrum s rozsáhlým zázemím.

V podzemním podlaží jsou umístěny šatny, ošetřovny, vrátnice a spojovací chodba mezi arénou a malou halou s technickým zázemím pro provozovatele.

V prvním nadzemním podlaží najdete na jižní tribuně pokladny a prodejnu sportovního zboží. Od jihu přes východní stranu se dostanete po ochozu na stranu severní. Právě na východní straně jsou umístěny bufety a obchod se suvenýry. Pokud hledáte větší pohodlí, můžete navštívit na severní tribuně Bully Bar, na severní tribuně jsou i místa pro vozíčkáře. Na západní tribuně jsou rovněž umístěny dva bufety.

V jižní části druhého nadzemního podlaží sídlí správa haly a je zde další restaurace, na východní straně jsou VIP sektory, na severní pak Hockey Restaurant Hattrick s již zmíněným kvalitním výhledem na ledovou plochu.

Ve třetím nadzemním podlaží jsou na východní straně prostory pro novináře, na severu je kabina pro videorozhodčího i režie velkoplošné obrazovky.

Další fotografie: jih, jih 2, jih 3, západ, východ, malá hala
Plánky: přízemí, 1. patro, 2. patro, 3. patro

Parkovací plocha

Parkoviště se nachází mezi východní tribunou ČEZ Areny a malou halou. Jeho celková kapacita dosahuje 350 míst. Aktuální ceník parkovného najdete na internetových stránkách ČEZ Areny. Další možnost parkování v blízkosti stadionu je na placeném parkovišti u hotelu Labe nebo na parkovišti na levém břehu řeky Labe.